top of page
Search
  • Writer's pictureHälis Rooste

Miks Rõõmukool Montessori pedagoogikat kasutab?

Updated: Jul 31, 2020


Rõõmukooli asutaja Hälis Rooste:

"See on kindlasti iga vanema unistus, et tema laps saaks elus kenasti hakkama ja oleks selle juures õnnelik. Probleem on selles, et meie vanemad ei ole teadlikud lapse arenguetappidest. On oluline, et oskad jälgida neid märke, millal avanevad õppimise aknad lugemises või matemaatikas, ja seda pakkuda. Sest kui magame õige aja maha, peab laps selle omandamiseks hiljem palju rohkem pingutama. Sama on ka võõrkeelega: kui vanem ei tea, kui oluline on kuuenda eluaastani pakkuda võõrkeelt, siis hiljem see tulebki suurema vaevaga.

Olen õpetaja taustaga (praegu töötab ta Ida-Viru ettevõtluskeskuses haridusprogrammi "Ettevõtlik kool" koorinaator-koolitaja) ja uurinud hästi palju eri metoodikaid ning pedagoogikaid. Esimese lapse puhul kahtlesin, kas pakkuda talle võõrkeelt või mitte. Lõpuks läksin seda teed, et laps õppigu kõigepealt oma emakeel selgeks ja lasteaia periood olgu pigem mänguaeg, küll ta hiljem koolis õppida jõuab.

Aga esimesed pool aastat oli koolis väga raske. Pidin teda palju toetama ja otsisin tuupimisvaba lahendust. Tahtsin, et tal ei kaoks õppimisrõõm ja jõudsin Montessorin meetodini, mida olin ülikoolis põgusalt õppinud. Kui ma oleks teadnud, kui unikaalsed ja geniaalsed vahendid selle taga on, poleks ma kulutanud aastaid õige meetodi leidmiseks.

Teise lapsega teadvustan tema arenguetappe palju paremini. Teda olen kasvatanud Montessori pedagoogikast lähtudes ja usun, et läheb päris hästi."

49 views0 comments

Comments


bottom of page