top of page
Search
_DSC7980.JPG

Montessori õppevahendite laenutus

Õppevahendite laenutuskogu pakub lastevanematele ja õpetajatele võimaluse arendada lapsi läbi Montessori metoodika ja spetsiaalsete vahendite abil. 

Õppevahendite kasutamisel on omane see, et laps näeb ise, kui teeb vea, misjärel saab end ise parandada, vajamata täiskasvanu sekkumist või negatiivset tagasisidet. Selline õppimine pole eesmärk omaette, vaid see toimub justkui iseenesest, kui selleks on loodud soodsad tingimused. 

PEREPÄEVAD 2020

Rõõmukooli perepäevad toimusid 20.-22. juulil Kauksi puhkekülas.

20. juuli õhtupoolikul kogunesid lapsed koos vanematega Kauksi puhkeküla mändide alla, et veeta koos kolm mõnusat Montessori hõngulist perepäeva. Esimesel õhtul viis Meeli Lepson huvilisi eeterlike õlide salapärasesse maailma, kus iga osaleja sai kingituseks personaalselt talle valmistatud õli. Teist päeva alustas Mari Grüning viies läbi laste jooga töötoa, milles osales ka suur hulk vanemaid. Eesti Montessori Ühingust tuli kohale Merilyn Rang, kes tutvustas Montessori lähenemist kodustes tingimustes. Peale lõunauinakut leidis aset väikeste kokkade kursus, kus lapsed valmistasid võileibu, snäkivardaid ning soolasid kurki. Lisaks toimus sokipesurituaal, vanemate rühmatöö ning avastamismatk Kauksi kaunis metsas. Mõlemad õhtud lõpetas unematiring Rõõmukooli laulude ning meelerahumuinasjuttudega. Kolmanda päeva hommikul osalesid vanemad Heldi Aia juhendamisel Shido venituste töötoas, mis pakkus rahuldust nii kehale kui hingele. Rõõmukooli perepäevad võttis kokku ühislaulmine ning tagasisidestamine, millest selgus vanemate suur huvi taoliste ürituste vastu. Kolme päeva jooksul viisid Hälis Rooste, Anne Meldre ning Marelle Roos lastega läbi aktiivseid ja põnevaid Montessori tegevusi, et vanemad saaksid töötubadest maksimaalselt osa võtta. Suureks abiks olid lapsevanemad Olga Laaniste ja Mikk Värimäe, vanavanem Eha Rooste, fotograaf Maila Meldre ning ettevõtlikud noored Heleene Värimäe ja Rebekka Lindus! Suured tänud kõigile osalejatele!

IMG_6552 (1).jpg
IMG_6671.jpg
IMG_6907.jpg
IMG_6959.jpg
IMG_6815.jpg
IMG_6382.jpg
bottom of page